توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم
راهنمای مهاجرت ، اخذ ویزا ، شرایط تحصیل در خارج از کشور و ...اجاره آپارتمان و خانه در مالزی ، کوالالامپور

 

منطقه مسکونی (کوالالامپور)

دانشگاه / کالج نزدیک به منطقه

اجاره استودیو یا یک خوابه - مبله

اجاره آپارتمان 2 تا 3 خوابه - مبله

1

دامن سرا، بندر اوتاما

KBU، KDU، Twintech، SEGI

از 1200 رینگیت

از 1800 رینگیت

2

بنگسر

Help، UM

از 1800 رینگیت

از 3000 رینگیت

3

خیابان های ایپوه و کوچینگ

کالج های مرکز شهر، ICOM، Olympia

--

از 1400 رینگیت

4

امپنگ و ونگسا ماجو

کالج های مرکز شهر، Olympia

از 1800 رینگیت

از 1600 رینگیت

5

بوکیت جلیل و سری پتالینگ

APIIT / UCTI، IMU، TPM Academy

از 1000 رینگیت

از 1400 رینگیت

 

* چنانچه مایل به اجاره آپارتمان غیر مبله باشید، اجاره بها کاهش خواهد یافت.

 

 

نکات کلی اجاره آپارتمان و خانه در مالزی و کوالالامپور

 

چنانچه اولین بار است اقدام به اجاره آپارتمان مستقل در مالزی می نمایید، حتماً به مسائل مندرج در این راهنما توجه داشته باشید. قوانین و ضوابط خرید و اجاره خانه در مالزی مانند هر کشوری متفاوت و خاص است، پس بهتر است پیش از هر چیز از مسائل قانونی و عرفی آن مطلع باشید:

1- در هنگام عقد قرارداد، به خصوص چنانچه آپارتمان مبله اجاره می کنید، لیست کاملی از لوازم منزل در قرارداد قید می شود. لیست را بخوانید و مطابقت دهید.

 

2- اجاره ی هر ماه می بایست ابتدای همان ماه پرداخت شود.

 

3- عرف معمول آن است که به اندازه ی 2 ماه اجاره بهای منزل به عنوان ودیعه یا همان "پولِ پیش" دریافت می شود. علاوه بر این به اندازه ی نصف مبلغ یک ماه اجاره بابت پرداخت قبوض به عنوان ودیعه نزد صاحب خانه می ماند. به جز این دو مورد، ممکن است بابت موارد دیگری از جمله کارت های هوشمند ساختمان، مبالغ ناچیزی ودیعه دریافت شود. بنابراین به عنوان مثال اگر خانه ای در کوالالامپور اجاره می کنید که بهای آن ماهانه 1500 رینگیت است، پرداختی ودیعه ها به این صورت خواهد بود:

ودیعه ی منزل: 3000 رینگیت = 2 * 1500

ودیعه شارژ و قبض ها: 750 رینگیت = 2 / 1500

ودیعه کارت هوشمند، هر کارت 50 رینگیت: 100 رینگیت = 2 * 50

جمع کل: 3850 رینگیت پیش پرداخت

توجه کنید که اولین پرداختی شما، جمع این مبلغ به اضافه ی اجاره ی ماه اول خواهد بود.

یعنی: 5350 رینگیت = 1500 + 3850

و از ماه بعد، ابتدای هرماه فقط اجاره ی آن ماه را پرداخت می کنید.

 

4- مبلغ پیش پرداخت در زمان اتمام قرارداد قابل پس گرفتن است. البته اگر خسارتی (به جز رنگ دیوار و افت طبیعی ملک) از طرف مستاجر به ملک وارد شده باشد، از مبلغ ودیعه کسر می شود و مابقی مسترد می گردد. نکته ی خیلی مهم آنکه چنانچه مستاجر به هر دلیل بخواهد پیش از موعد اتمام قرارداد ملک را تخلیه نماید، طبق عرف کشور مالزی ودیعه یا اجاره آپارتمان بازگشت داده نخواهد شد.

 

5- در ابتدای شروع دوره ی اجاره، چنانچه با مشکل خاصی از بابت لوازم برقی، کولر، آبگرمکن و غیره مواجه شدید، در اسرع وقت مشاور املاک خود را در میان بگذارید تا وی به مالک اطلاع دهد و نسبت به رفع عیب اقدام شود.

 

6- در مالزی در تمام مجتمع های آپارتمانی دفتر مدیریت فعال است. مسائل کلی تر مانند مشکلات نظافتی، مزاحمت از بابت همسایه یا موارد مشابه را باید با این دفتر در میان بگذارید تا نسبت به رفع اشکال اقدام شود. در این موارد صاحب خانه با آژانس املاک نمی توانند کمکی کنند. هم چنین در ساختمان های نوساز معمولاً یک تا دو سال دوره ی خدمات پس از فروش وجود دارد که طی آن هر مشکلی که بابت لوله کشی، سیم کشی برق و غیره به وجود بیاید سازنده ی ساختمان مسئولیت رفع آن را خواهد داشت. در نتیجه چنانچه ساختمان مورد نظر نوساز است، این موارد را باز باید با دفتر مدیریت در میان بگذارید تا از طریق آنها به اطلاع کمپانی سازنده رسانده و رفع عیب شود.

 

7- اسباب کشی و تعمیرات و کلاً هر فعالیتی که ایجاد سر و صدا می کند معمولاً در آپارتمان های مالزی تنها در ساعت های خاصی از روز امکان پذیر است. این ساعت ها اغلب اوقات همزمان با ساعات اداری (9 صبح تا 5 عصر) تنظیم می شود تا برای سایر ساکنین ایجاد مزاحمت نکند. روزهای آخر هفته نیز (شنبه و یکشنبه) معمولاً در تمام مجتمع های مسکونی مالزی فعالیت های دارای آلودگی صوتی و رفت و آمد ماشین های باربری ممنوع می باشد. ساعات مجاز این فعالیت ها را می توانید از دفتر مدیریت ساختمان جویا شوید. هم چنین در صورت تخلف همسایگان و ایجاد مزاحمت، موضوع را جهت پیگیری به دفتر مدیریت اطلاع دهید.

 

8- چنانچه به صورت مشترک یا گروهی از یک آپارتمان استفاده می کنید و هم خانه خواهید داشت، بهتر است هنگام عقد قرارداد از مشاور املاک بخواهید تا جهت عقد قرارداد با هر دو یا چند نفر با صاحبخانه هماهنگ کند. توصیه می شود قرارداد را هر دو (یا چند) نفر امضا نمایند تا در آینده جهت برآورد و تسویه هزینه ها دچار مشکل نشوید.

هزینه های ابتدایی زندگی در استرالیا

 -هزینه اجاره یک خانه معمولی با توجه به محل و نوع ساختمان از 150 تا 350 دلار استرالیا در هفته متغیر است.برای مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه تمیز در حدود 80 متر در محله های خوب شمال سیدنی با ایر کاندیشن و گاز در حدود 270-280 دلار است.در محله های ارزانتر خانه های قدیمی ساخت تمیز دوخوابه بدون ایر کاندیشن و گاز حدود 200-240 دلار و سوئیتهای کوچک در حداقل قیمت بین 180-200 دلار در هفته هستند.(دلار استرالیا فعلاٌحدود 700 تومان است)

البته اجاره کردن خانه اینجا شرایط خاصی دارد و به این راحتی نیست و برای تازه واردین ممکن است زمان زیادی ببرد چون حداقل دو نفر معرف به علاوه حساب بانکی خوب و 100 امتیاز مدرک شناسایی (شامل گذرنامه 60 امتیاز و گواهینامه رانندگی بین المللی 50 امتیاز ) نیاز دارید.همراه داشتن ترجمه گواهی عدم سوئ پیشینه نیز به شما کمک میکند.برای سکونت در هتل هم شبی 100 دلار را کنار بگذارید چون اگر خیلی شانس بیاورید حداقل یک هفته باید دنبال خانه بگردید.در صورت نیاز به کمک در مورد اجاره کردن خانه با من مکاتبه کنید تا کلیه مدارک لازم را در اختیار شما بگذارم.

 

-هزینه داشتن تلفن ماهانه 35$ است و هر تماس داخلی 15 سنت و میزان دقیقه آن مهم نیست.

-هزینه داشتن گاز معمولا شامل 150$ ودیعه است و سه ماه یکبار قبض آنرا دریافت میکنید.

-هزینه داشتن برق معمولا شامل 200$ ودیعه است و سه ماه یکبار قبض آنرا دریافت میکنید.

-هزینه خرید موبایل متغیر است.از بین سرویس دهندگان موبایل به شما که تازه وارد هستید Vodafone را پیشنهاد میکنم.سیم کارت Vodafone  همان سیستم GSM است و میتوانید از گوشی خودتان استفاده کنید.سیم کارت مجانی است و در فرودگاه میتوانید آنرا با 10$ شارژ تهیه کنید.هزینه شماره هایی که با 1800 شروع میشوند مجانی و سایر شماره ها دقیقه اول 80سنت و دقایق بعدی 60 سنت است.شارژ این موبایل در تمام فروشگاه های بزرگ موجود است.

-هزینه خرید لوازم اولیه زندگی : (قیمتها حدودی است)

ماشین لباسشویی خوب                              700 دلار استرالیا به بالا

ماشین لباسشویی معمولی                        450 دلار استرالیا

یخچال خوب                                                1000 دلار استرالیا به بالا

یخچال معمولی                                            500 دلار استرالیا

مبلمان کامل خوب                                      3000 دلار استرالیا به بالا (شامل دو کاناپه و میز و میزتلویزیون و...)

مبلمان کامل معمولی                                 1500 دلار استرالیا                 "

تختخواب یکنفره و دونفره               از 100 تا 1000 دلار استرالیا

تشک یکنفره و دونفره                   از 150 تا 1000 دلار استرالیا

جارو برقی خوب                                           100 دلار استرالیا

 

برای اطلاع از هر هزینه دیگری و یا نیاز به راهنمایی در زمینه بهترین محل و زمان برای خرید لوازم میتوانید با من مکاتبه کنید.
هزینه های زندگی در استرالیا
به طور کل هزینه خورد و خوراک در استرالیا بسیار مناسب است و برای خانواده ای دو نفره با ماهی ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار قابل گذران است.هزینه اصلی دیگر شما هزینه های رفت و آمد است که مناسبترین آنها ترن است و روزی ۱۰ تا ۱۵ دلار را برای این مورد در نظر بگیرید.هزینه های برق و گاز زیاد است و باید در مصرف آنها دقت کرد.هزینه هاش درمانی شما تا حدودی زیر پوشش مدیکر است (به غیر از هزینه های دندان پزشکی و ارتوپدی) ولی برای اطمینان بیشتر بیمه های تکمیلی خصوصی نیز وجود دارند.از هزینه های خطر ناک اینجا هزینه مراسم تدفین است که امیدوارم تا ۱۰۰ سال دیگه بهش برنخورید و گرنه حدود ۵ تا ۱۰ هزار دلار آب میخوره! از اون وحشتناکتر مهد کودکه با رقم تقریبی ۷۰ تا ۱۲۰ دلار در روز !!


cache:qeQ_0l1-AHcJ:www.mohajerathelp.com/page/هزینه-اجاره-خانه-در-دبی-در-سال-2011/ هزینه خرید خانه در دبی | هزینه اجاره خانه در دبی در سال 2011 | زینه اجاره خانه در دبی در سال 2011 | زینه اجاره خانه در دبی در سال 2011 | زینه اجاره خانه در دبی در سال 2011 | مبلغ اجاره ماهیانه خانه در استرالیا در سال 2011 | مبلغ اجاره ماهیانه خانه در استرالیا در سال 2011 | هزینه اجاره خانه در دبی | استرالیا اجاره خانه هزینه | هزینه اجاره خانه در نیوزلند |
© 2014 mohajerathelp.com
فان3| یک اشاره| جراحی پلاستیک بینی| دانلود با لینک مستقیم| موبایل| آی آر بکس| سلامت سایت| مکالمه زبان| فان3| دیکشنری| درمان افسردگی| مایا| هاست و دومین| نمایش لحظه ای قیت های روز| فروشگاه اینترنتی|
مجله سرگرمی آی مجله