توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم
راهنمای مهاجرت ، اخذ ویزا ، شرایط تحصیل در خارج از کشور و ...راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه در مالزی
الف) اگر دیپلم دارید:

به طور کلی مدرک دیپلم متوسطه در مالزی چندان در انتخاب رشته موثر نیست و تقریباً با هر مدرک دیپلمی می توان برای کلیه ی رشته های پیش دانشگاهی / کاردانی مرتبط با دوره کارشناسی مورد علاقه پذیرش گرفت. البته برخی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرط معدل اعمال می کنند.

دارندگان مدرک دیپلم دبیرستان می بایست یا برای یک دوره پیش دانشگاهی (یک ساله) و سپس برای دوره های کارشناسی (معمولاً 3 سال – برای رشته های مهندسی 3 تا 4 سال) پذیرش بگیرند یا اینکه وارد یک دوره کاردانی پیوسته (2 سال) شوند و سپس تحصیل خود را از سال دوم دوره کارشناسی همان رشته یا گروه رشته های مرتبط ادامه دهند. در تمام این موارد مهم این است که ابتدا تصمیم بگیرید برای دوره ی کارشناسی می خواهید چه رشته ای را انتخاب کنید زیرا باید دوره ی پیش دانشگاهی یا کاردانی مرتبط با همان رشته را بگذرانید.

اگر در انتخاب رشته شک دارید، می توانید ازراهنما ی "معرفی رشته های پرطرفدار در مقطع کارشناسی" ایده و کمک بگیرید. این راهنما رشته هایی را به شما معرفی می کند که جدیدتر و دارای بازار کار به مراتب بهتری هستند.

در نظر بگیرید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی هر رشته باید پیش دانشگاه یا کاردانی مرتبط با همان رشته را بگذرانید که معمولاً در همان دانشگاه / کالج ارائه می شوند. مثلاً چنانچه شخصی تمایل به تحصیل در رشته ی موسیقی داشته باشد، می تواند از کالج ICOM که یک کالج تخصصی موسیقی است استفاده کند و در همین کالج دوره های پیش دانشگاهی، کاردانی و کارشناسی موسیقی را بگذراند.

اگر با استفاده از راهنما معرفی رشته های پر طرفدار، طی مشاوره تلفنی و مکاتبه ای با مشاوران ایران ایندیا و مطالعه ی کامل هم چنان نمی توانستید در مورد رشته ی تحصیلی کارشناسی تصمیم بگیرید، می توانید ابتدا برای یک دوره آموزش زبان انگلیسی در یکی از کالج های زبان درخواست پذیرش دهید و سپس با حضور در مالزی و هنگام گذراندن دوره ی زبان (که حداقل 6 ماه تا یک سال زمان می برد) از نزدیک دانشگاه ها و کالج ها را مطالعه کنید و انتخاب دقیقتری داشته باشید.

 

به عنوان جمع بندی، توصیه ی مشاوران ایران ایندیا برای متقاضیان دیپلمه این است که:

1-    فهرست "معرفی رشته های پرطرفدار در مفطع کارشناسی" را مطالعه کنید

2-    با مشاورین ایران ایندیا از طریق ایمیل و تلفن تماس و مشورت بگیرید

3-    اگر هنوز در انتخاب رشته و دانشگاه مطمئن نیستید، ابتدا برای یک دوره زبان انگلیسی در مالزی اقدام کنید، به مالزی بیایید، از نزدیک دانشگاهها را ببینید و در طول گذراندن دوره زبان به صورت حضوری تصمیم بگیرید.

4-   برای پیش دانشگاهی / کاردانی مرتبط با رشته های گروه کامپیوتر، مدیریت آی تی، فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، تجارت الکترونیک، مهندسی نرم افزار، برنامه نویسی موبایل، مهندسی الکترونیک، مخابرات، مدیریت دانایی، مدیریت بازرگانی، مدیریت توریسم، مدیریت منابع انسانی، حسابداری و امور مالی، طراحی بازی های کامپیوتری و فناوری رسانه از دانشگاه APIIT/UCTI استفاده کنید.

5-   برای پیش دانشگاهی / کاردانی مرتبط با رشته های علوم ارتباطات و رسانه، مدیریت ساخت، طراحی مناظر شهری، برنامه ریزی مناطق شهری، ارتباطات تصویری، طراحی صنعتی، طراحی مُد و لباس، فیلم و تلویزیون، روزنامه نگاری، انیمیشن، معماری، گرافیک، تصویر برداری و غیره از دانشگاه Limkokwing استفاده کنید

6-   برای پیش دانشگاهی / کاردانی مرتبط با رشته ی موسیقی از دانشگاه ICOM، کالج تخصصی موسیقی استفاده کنید.

 

 

ب) اگر پیش دانشگاهی دارید:

بر خلاف رشته ی تحصیلی مقطع دیپلم که تاثیری در انتخاب رشته برای پیش دانشگاهی، کاردانی و کارشناسی ندارد، رشته ی پیش دانشگاهی شما برای انتخاب رشته در کارشناسی موثر است. مثلاً هرچند که پیش دانشگاهی داشته باشید، جهت تحصیل در رشته ی موسیقی حتماً باید پیش دانشگاهی موسیقی را بگذرانید. یا بر فرض اگر پیش دانشگاهی شما در رشته ای غیر از هنر باشد، برای پذیرش در کارشناسی رشته هایی نظیر گرافیک، معماری و طراحی داخلی باید ابتدا پیش دانشگاهی هنر را در دانشگاه بگذرانید. هم چنین شرط معدل برای پذیرش دارندگان مدرک پیش دانشگاهی در مقطع کارشناسی جدی تر است و چنانچه معدل یا نمرات دروس تخصصی پایین باشد، ممکن است از دانشجو خواسته شود مجدداً دوره پیش دانشگاهی را در دانشگاه بگذراند یا در دوره های کاردانی ثبت نام نماید. مثلاً ممکن است فردی پیش دانشگاهی ریاضی داشته باشد که بر این مبنا می تواند برای کارشناسی مهندسی نرم افزار در دانشگاه APIIT/UCTI درخواست پذیرش دهد. اما اگر نمرات دروس ریاضی و فیزیک وی که دروس پایه کامپیوتر محسوب می شوند و یا معدل کل این شخص مناسب نباشند، ممکن است دانشگاه از وی بخواهد برای پیش دانشگاهی کامپیوتر ثبت نام نماید.

بنابراین چنانچه مدرک پیش دانشگاهی دارید و می خواهید برای دوره های لیسانس در مالزی درخواست پذیرش دهید، از طریق ایمیل ویا تلفن از یکی از مشاوران ایران ایندیا مشورت لازم را بگیرید و به ویژه از او بخواهید برایتان شرح دهد:

-          آیا پیش دانشگاهی شما به رشته ی کارشناسی مورد علاقه تان مرتبط هست؟ اگر نیست، چه دوره های کارشناسی دیگری را می توانید انتخاب کنید؟

-          آیا معدل و ریز نمرات شما برای این رشته / دانشگاه مورد قبول خواهد بود؟

-          آیا بهتر نیست ابتدا برای یک دوره کاردانی پذیرش بگیرید تا پایه ی علمی شما در آن رشته قوی تر شود؟ اگر بله در کدام دوره / دانشگاه؟

و مواردی از این دست.

به عنوان جمع بندی، توصیه ی مشاوران ایران ایندیا برای شما که مدرک پیش دانشگاهی دارید این است که:

1-   در مورد انتخاب رشته ی کارشناسی، حتماً فهرست "معرفی رشته های پرطرفدار در مفطع کارشناسی" را مطالعه کنید.

2-   با مشاورین ایران ایندیا از طریق ایمیل و تلفن  تماس و مشورت بگیرید

3-   اگر هنوز در انتخاب رشته و دانشگاه مطمئن نیستید، ابتدا برای یک دوره زبان انگلیسی در مالزی اقدام کنید، به مالزی بیایید، از نزدیک دانشگاهها را ببینید و در طول گذراندن دوره زبان به صورت حضوری تصمیم بگیرید.

4-    برای کارشناسی در رشته های گروه کامپیوتر، مدیریت آی تی، فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، تجارت الکترونیک، مهندسی نرم افزار، برنامه نویسی موبایل، مهندسی الکترونیک، مهندسی مخابرات، مدیریت دانایی، مدیریت بازرگانی، مدیریت توریسم، مدیریت منابع انسانی، حسابداری و امور مالی، طراحی بازی های کامپیوتری و فناوری رسانه از دانشگاه APIIT/UCTI استفاده کنید.

5-      برای کارشناسی در رشته ی موسیقی از دانشگاه ICOM، کالج تخصصی موسیقی استفاده کنید.

6-      برای کارشناسی در رشته های علوم ارتباطات و رسانه، مدیریت ساخت، طراحی مناظر شهری، برنامه ریزی مناطق شهری، ارتباطات تصویری، طراحی صنعتی، طراحی مُد و لباس، فیلم و تلویزیون، روزنامه نگاری، انیمیشن، معماری، تصویر برداری و غیره از دانشگاه Limkokwing استفاده کنید.

7-      برای کارشناسی در رشته های نانوتکنولوژی، بیوانفورماتیک، فناوری اطلاعات پزشکی، مهندسی مکانیک و تولید، مهندسی پزشکی، اقتصاد و بازاریابی از دانشگاه MMU استفاده کنید.

 

 

پ)  اگر کاردانی دارید:

پذیرش مدارک کاردانی صادر شده در ایران در دانشگاه های مالزی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله محل صدور مدرک کاردانی، شرایط دانشگاه مقصد، معدل و ریز نمرات دانشجو، عنوان دروس گذرانده شده، ارتباط کلی رشته ی کاردانی با رشته ی کارشناسی مورد درخواست و غیره. به طور کلی می توان گفت که مدارک کاردانی حداقل به جای یک سال پیش دانشگاهی و حداکثر تا سقف یک سال و نیم از دوره ی کارشناسی مورد قبول قرار می گیرند.

چنانچه دارای مدرک کاردانی هستید، مشاورین ایران ایندیا به شما توصیه می کنند:

1-      اطلاعات کامل در مورد مدارک قابل قبول کاردانی جهت انتقال واحد به کارشناسی را مطالعه نمایید.

2-      در مورد انتخاب رشته ی کارشناسی، حتماً فهرست "معرفی رشته های پرطرفدار در مفطع کارشناسی" را مطالعه کنید.

3-      با مشاورین ایران ایندیا از طریق ایمیل وتلفن تماس و مشورت بگیرید

4-      اگر هنوز در انتخاب رشته و دانشگاه مطمئن نیستید، ابتدا برای یک دوره زبان انگلیسی در مالزی اقدام کنید، به مالزی بیایید تا ضمن تحصیل زبان انگلیسی که پیش نیاز هر رشته و مقطعی هست، از نزدیک دانشگاهها را ببینید و در طول گذراندن دوره زبان به صورت حضوری تصمیم بگیرید.

 

 

ت) اگر کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارید:

به طور کلی تغییر رشته ی اصلی (و نه گرایش) در تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های مالزی جز در اندکی موارد غیر ممکن است. مثلاً فردی که کارشناسی زیست سلولی مولکولی دارد، می تواند برای کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی یا میکروبیولوژی غیر پزشکی درخوایت پذیرش دهد، اما هرگز نمی تواند در روان شناسی تحصیل کند.

این رشته ها و دوره های خاص در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری استثنا هستند و از سایر رشته های نا مرتبط نیز دانشجو می پذیرند:

1-      کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی (Technology Management) در دانشگاه APIIT

2-      کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با گرایش فناوری اطلاعات (MBA - IT) در دانشگاه APIIT

3-      کارشناسی ارشد کامپیوتر (MSc in Computing) برای فارغ التحصیلان سایر رشته ها در دانشگاه APIIT

4-      کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) با گرایش های مدیریت منابع انسانی، بازاریابی، امور مالی و مدیریت آی تی در دانشگاه MMU

5-      کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) در دانشگاه UTM با گرایش های فنی مانند کارآفرینی فنی و مدیریت استراتژیک

6-      کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) در دانشگاه Limkokwing با گرایش های مدیریت توریسم، مدیریت ورزشی، بانکداری و امور مالی

7-      دکترای مدیریت در دانشگاه UTM که از شاخه های مختلف مدیریت و مهندسی دانشجو می پذیرد.

به جز موارد ذکر شده در بالا، برای درخواست پذیرش در سایر رشته ها لازم است که رشته ی مورد نظر مرتبط با رشته ی مقاطع تحصیلی پیشین باشد.

در مورد شرط معدل و ریز نمرات تخصصی برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در مالزی حساسیت بیشتری وجود دارد که حد و حدود آن بسته به رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است.

هم چنین برخی دانشگاه های دولتی (مانند دانشگاه پوترا یا دانشگاه UiTM) جهت بررسی مدارک ارائه ی مدرک آیلتس (با حداقل نمره 6.0) یا تافل (با حداقل نمره 550) را اجباری نموده اند به این معنی که بدون ارائه ی این مدارک، به هیچ وجه درخواست پذیرش متقاضی به جریان نیافتاده و مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

در کنار این ها در نظر بگیرید که برای یک متقاضی تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در هر رشته و دانشگاهی در مالزی (اعم از دولتی و خصوصی)، ارائه ی حداقل 2 سال سابقه کار مفید و مرتبط با رشته ی تحصیلی الزامی می باشد. متقاضیانی که نمی توانند سابقه ی کار مرتبط به این نحو را ارائه نمایند، شانس بسیار پایینی برای پذیرش دارند.

لازم است متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد در نظر بگیرند که دوره های کارشناسی ارشدی که تنها شامل کلاس درس و پروژه (بدون پایان نامه و دفاع) هستند، هم به لحاظ علمی بیشتر به دانشجویان کمک می کنند زیرا دانشجو درحال تغییر مکان از یک سیستم آموزشی به یک سیستم آموزشی جدید است و کلاس های درس تطبیق یافتن دانشجو با محیط علمی و زبان جدید را تسریع می کنند، هم به علت عدم نیاز به مشخص کردن اساتید راهنما شانس پذیرش بالاتری برای متقاضیان فراهم می کنند. بنابراین توصیه ی اکید مشاورین ایران ایندیا این است که در شرایطی که رشته ی مورد علاقه ی شما در حالت های مختلف (کلاس درس )+پروژه[ / کلاس درس+پایان نامه / فقط پایان نامه) برگزار می شود، حالت "صرفاً کلاس درس" را انتخاب کنید که پروژه و پژوهش نیز دارد، اما دفاع از پروژه مورد نیاز نیست.

هنگام دریافت مشاوره تحصیلی جهت پذیرش دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در هر یک از دفاتر ایران ایندیا، از مشاور خود بخواهید برایتان توضیح دهد:

1-      با توجه به رشته ی تحصیلی شما در مقاطع قبلی، برای چه گرایش ها و رشته هایی شانس بالاتری برای اخذ پذیرش دارید؟

2-      وضعیت معدل و ریز نمرات شما برای درخواست پذیرش در کدام دانشگاه / رشته مناسب است؟

3-      آیا دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید مورد تایید دانشگاه مقصد هست؟

4-      آیا دانشگاه مورد نظر شرط خاصی برای ارائه مدارک رسمی و بین المللی زبان انگلیسی دارد؟

5-      وضعیت اعتبار بین المللی این دانشگاه چطور است؟

 

توجه کنید که حتی اگر دانشگاه مورد نظر جهت بررسی مدارک از شما مدرک زبان نخواهد، دانستن زبان انگلیسی آنهم در سطح بسیار عالی برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور حیاتی و اجتناب ناپذیر است. بنابراین سعی کنید یا قبل از دادن درخواست پذیرش و یا همزمان با آن حتماً یک دوره فشرده آموزش زبان انگلیسی را بگذرانید. به دلایل بسیاری که در راهنمای "اهمیت دوره های زبان انگلیسی" به تفصیل به آنها پرداخته شده است، توصیه ی اکید می کنیم با توجه به اهمیت و کمبود وقت، از اتلاف زمان و هزینه در ایران جداً بپرهیزید و دوره های زبان انگلیسی را در مالزی بگذرانید. فراموش نکنید از مهمترین فاکتورهای یادگیری یک زبان خارجی، قرارگرفتن در محیط و اجتماعی است که مردم در آن به آن زبان تکلم می کنند.

مشاورین ایران ایندیا به شما که متقاضی دوره های کارشناسی ارشد یا دکترا در مالزی هستید توصیه می کنند علاوه بر جدی گرفتن بحث دوره های زبان انگلیسی و گرفتن مشاوره ی دقیق؛

-          برای تحصیل در رشته های خاص که از تمام رشته ها دانشجو می پذیرند از اطلاعات بالا استفاده کنید

-          برای تحصیلات تکمیلی در رشته ها و گرایش های مهندسی عمران، ساخت و سازه، حمل و نقل، مهندسی محیط زیست، شاخه های مهندسی برق، الکترونیک، مکاترونیک، مخابرات، قدرت، گرایش های مهندسی شیمی، پلیمر، مهندسی نفت، مهندسی گاز، شاخه های زمین شناسی، ژئوماتیک و ژئوتکنیک، هیدروگرافی، تحقیقات ماهواره و ناوبری، گروه مهندسی مکانیک، تولید، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، طراحی صنعتی، طراحی شهری، برنامه ریزی توریسم، کارشناسی ارشد و دکتری در مدیریت، توسعه منابع انسانی، شاخه های مختلف علوم تربیتی و غیره می توانید از دانشگاه UTM، دانشگاه صنعتی مالزی استفاده کنید.

-          برای تحصیل در تخصص های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، شاخه های بهداشت، جراحی و غیره می توانید از دانشگاه USM (Link) استفاده کنید.

-          برای تحصیلات تکمیلی در شاخه های متنوعی از علوم انسانی مانند اقتصاد، مدیریت، زبان و ادبیات انگلیسی، مددکاری، مطالعات دیپلماتیک، علوم سیاسی، جامعه شناسی، مردم شناسی، باستان شناسی، زبان شناسی، تاریخ، جغرافیا، مطالعات اسلامی، فلسفه، شاخه های توسعه، جمعیت شناسی، برنامه ریزی، مطالعات زنان، علوم ارتباطات، روزنامه نگاری، تبلیغات، فیلم و پخش، مطالعات فرهنگی و رسانه، تکنولوژی آموزشی و غیره و همین طور گروه هنر مانند موسیقی شناسی، تئاتر و نمایش، بازیگری و کارگردانی، عکاسی، نقاشی، آهنگسازی و موسیقی شناسی قومی می توانید از دانشگاه USM استفاده کنید.

-          برای تحصیلات تکمیلی در گروه رشته های علوم پایه و علوم کاربردی مانند شاخه های مختلف زیست شناسی، حشره شناسی، جانورشناسی، میکروبیولوژی، انگل شناسی، گروه شیمی، شاخه های ریاضی، گروه فیزیک، ژئوفیزیک، بیوفیزیک، نجوم، اخترفیزیک و مطالعات اتمسفر، مطالعات دریایی و رشته های مرتبط، تکنولوژی غذایی، معماری، طراحی مناظر، توسعه توریسم، مدیریت پروژه، طراحی داخلی، برنامه ریزی شهری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی، سیستم های اطلاعاتی و غیره نیز می توانید از دانشگاه USM مالزی استفاده نمایید.
پیش از ورود به استرالیا

باید کارهایی را قبل از ورود انجام دهید و چیز هایی را حتما همراه خود بیاورید :

۱-واکسیناسیون در برابر هپاتیت   ۲-ترجمه* شناسنامه و اصل آن   ۳-ترجمه گواهینامه رانندگی و اصل آن          ۴-ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه   ۵-ترجمه تمامی سوابق کاری و اصل آنها   ۶-ترجمه تمامی گواهی های دوره های آموزشی یا مهارتی و اصل آنها   ۷-ترجمه مدرک تحصیلی و اصل آن   ۸-اصل گواهینامه بین المللی**   ۹-کپی مدرک تائیدیه تحصیلی یا همان Assessment مدرک شما   ۱۰-ارز همراه را فقط به صورت دلار استرالیا همراه بیاورید و گر نه ضرر زیادی در هنگام تبدیل خواهید کرد.

*ترجمه ها ترجیحا به تائید امورخارجه رسیده باشد.                                                                   **برای بین المللی کردن گواهینامه اصل گواهینامه معتبر را با اصل گذرنامه و ۲۵۰۰۰۰ ریال وجه نقد در تهران به خیابان خرمشهر ـ خیابان عربعلی ـ سازمان اتوموبیلرانی و جهانگردی ببرید.۱ روزه انجام میشود!

اقامت خانه دوم مالزی و شرایط تحصیل
امروزه نام مالزی در دنیا به عنوان کشوری زیبا، امن، مدرن، چند فرهنگی، آزاد و از همه مهم تر مهمان پذیر ، بر سر زبان ها افتاده است. مالزی کشوری است با پیشیه استقلال 52 ساله که توانسته است الگویی از مدیریت و کشور داری را به نمایش گذارد. ابعاد پیشرفت مالزی گسترده اند اما نقطه قوت این کشور تنوع فرهنگی و آزادی آن است. این تنوع خودبخود موجب می گردد هیچ گاه حس غریبه بودن به شما دست ندهد. مردم آرام و خوش برخورد مالزی خارجیها را به راحتی پذیرا هستند


با سفر فقط به یک نقطه از دنیا ، با تنوع فرهنگهای آسیایی آشنا می شوید. مالزی کشور مردم صلح دوستی است که از ن‍ژادهای مختلف با هارمونی در یک سرزمین مشترک زندگی می کنند. با جنگلهای انبوه باران خیز با تنوع گیاهی و گونه های جانوری مختلف، سواحلی با شنهای طلایی و آبهای گرم و درختان نخل جنبان. آبهای صاف آبی رنگ که از آبهای خروشان اقیانوس سرچشمه می گیرند. دارای مناطق مرتفع برای کسانی که بدنبال آب و هوای خنکتر هستند، و تمام اینها با غذاهای عالی مالزیایی تلفیق شده است. بازار خرید در مالزی در مجتمع های تجاری مجهز و همچنین بازارهای سنتی شبانه بسیار لذت بخش می باشد. دلایل زیادی وجود دارد که شما را متقاعد به انتخاب مالزی به عنوان خانه دوم خود می کند.

 باید خود به مالزی آمده و از زیبایهای آن دیدن کنید. خوشبختانه در مالزی بسیاری از مشکلاتی که مسلمانان و به خصوص ایرانی ها در سایر نقاط دنیا با آن مواجه می شوند وجود ندارند یا چندان مشهود نیستند.


مالزی خانه دوم من:
برنامه “مالزی خانه دوم من” به شهروندان کشورهای دیگر این امکان را می دهد که بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند. متقاضیان موفق، ابتدا یک دوره ویزای 10 ساله اخذ خواهند نمود که بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمدید می باشد. این اقامت به صورت خودکار قابل تمدید بوده و مزایایی نظیر خرید خودرو با تخفیف ، اخذ و وام مسکن  جهت خرید آپارتمان ، خانه ، مغازه و یا سایر املاک   تا حدود 70 درصد ( و یا بیشتر ) و بیمه درمانی را پوشش داده و همچنین امکان سرمایه گذاری ، تاسیس و ثبت شرکت را در اختیار متقاضیان قرار میدهد. اقامت مالزی خانه دوم من از سال 2002 میلادی معرفی شده است. تاکنون بیشترین خارجی هایی که برای این برنامه اقدام کرده اند شهروندان انگلستان، بنگلادش،آمریکا ، اسکاندیناوی، کره جنوبی، ژاپن و کشورهای عربی و ایران می باشند.


•          این برنامه از پائیز سال 1385 با اعطای نمایندگی رسمی و مورد تائید وزارت توریسم مالزی به شرکت ارتباطات راهبردی پارسیان - سایت ایران مالزی - معرفی و عملاً در ایران آغاز گردید و تاکنون صدها خانواده ایرانی موفق به اخذ این اقامت شده اند.


•          اقامت خانه دوم مالزی MM2H برنامه ایست مرتبط با دو فاکتور سن و سرمایه ، سن و سرمایه عوامل اصلی بررسی اقامت هر متقاضی می باشد. در این میان نقش سرمایه بالاتر است . هرچه سرمایه نقدی متقاضی بالاتر باشد اقامت او سریعتر و راحتتر مورد قبول واقع می شود.


الف)افراد زیر 50 سال:
این افراد برای ارائه درخواست خود میبایست ثابت کنند دارای سرمایه ای نقدی معادل حداقل یکصدو هفتاد و پنج میلیون تومان در ایران میباشند این سرمایه میتواند به صورت سپرده ثابت در بانک باشد. مورد دیگری که متقاضیان میبایست نشان دهند میزان در آمد ماهانه معادل چهار میلیون تومان میباشد. این در آمد به حساسیت میزان سرمایه نیست و  لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی یا دولتی نیز قابل ارائه میباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد یا سرمایه خود را به مالزی منتقل کردید از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستید.

پس از آنکه با اقامت متقاضی موافقت شد میبایست یک حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000 رینگیت مالزی  تقریباً معدل 87 میلیون تومان به نام خود افتتاح نمایند پس از گذشت مدت یک سال می توانند تا سقف 150.000 رینگیت برای مخارج مشخص که در ارتباط با خرید مسکن، خودرو، هزینه تحصیلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی می باشد برداشت کنند ولی باید مبلغ حداقل 150.000 رینگیت  معادل 43 میلیون تومان را از سال دوم تا زمانی که در مالزی تحت عنوان این برنامه اقامت دارند در حسابی ثابت به نام فرد متقاضی  نگه دارند.

ب)افراد بالای 50 سال:
این افراد برای ارائه درخواست خود میبایست ثابت کنند دارای سرمایه ای نقدی معادل یکصد و بیست میلیون تومان در ایران میباشند این سرمایه میتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ایران باشد.. مورد دیگری که متقاضیان میبایست نشان دهند میزان در آمد ماهانه معادل چهار میلیون تومان میباشد. این در آمد به حساسیت میزان سرمایه نیست و بیشتر جنبه تشریفاتی دارد لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی یا دولتی نیز قابل ارائه میباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد خود به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد یا سرمایه خود را به مالزی منتقل کردید از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستید.

افراد بالای 50 سال پس از دریافت موافقتنامه اقامت می بایست 150000 رینگیت مالزی معادل تقریباً 42 میلیون تومان به صورت سپرده ثابت در بانک قرار دهند و پس از گذشت مدت یکسال مبلغ 50.000 رینگیت برای مخارج مشخص که در ارتباط با خرید مسکن، خودرو، هزینه تحصیلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی می باشد برداشت کنند.
باید مبلغ حداقل 100.000 رینگیت را از سال دوم تا زمانی که در مالزی تحت عنوان این برنامه اقامت دارند در حسابی ثابت به نام فرد متقاضی نگه دارند.

توجه:
 متقاضیان موفق  میبایست حساب ثابت خود را با رینگیت مالزی(RM) افتتاح نمایند. رینگیت تقریباً معادل 295 تومان میباشد.


خلاصه امتیازات برنامه اقامتی مالزی خانه دوم MM2H
با هر شرایط سنی و از هر کشوری که برای خانه دوم اقدام کرده باشید پس از موفقیت در اخذ اقامت مالزی از امتیازات زیر برخوردار خواهید شد.
-          وام خرید ملک تجاری یا مسکونی با بهره حدود 5% در سال، میزان وام به صورت تقریبی 70% ارزش ملک می باشد. برای اخذ بهترین وامها خدمات ویژه ای برای متقاضیان پیش بینی شده است و علاقمندان پس از اخذ اقامت می توانند با دفتر کوالالامپور در این زمینه تماس برقرار نمایند. در زمینه خدمات سرمایه گذاری در املاک مالزی و کارپردازی وامهای بانکی و مدیریت حقوقی برای تضمین صحت معاملات شرکت اکسپت سولوشنز مالزی خدمات فراگیری را برای خارجیها ایجاد کرده است که برای همه دارندگان اقامت به راحتی قابل استفاده است. با توجه به آنکه رشد سالانه ارزش ملاک مرغوب در مالزی حدود 10% است این در حالی است ک بهره های بانکی حدود 4 تا 5 درصد در سال است. در مالزی مالیات ارزش افزوده ملک وجود ندارد و مالکیت اکثر اسناد املاک به صورت قطعی و همیشگی به خریدار منتقل می شود و از طرفی کوالالامپور به عنوان ارزانترین پایتخت دنیا شناسایی شده و قیمت ملک در مقایسه با ایران یا سایر نقاط دنیا بسیار مناسب می باشد، سرمایه گذاری در املاک مالزی مورد توجه خارجی ها قرار گرفته است.


-          تخفیف خرید یک دستگاه اتومبیل شخصی تا سقف 42% ارزش اتومبیل، این تخفیف در واقع معافیت مالیات و عوارض گمرکی می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد این تخفیف را در این خبر بخوانید


-          10 سال اقامت بدون محدودیت مالزی برای خود ، همسر و فرزندان (فرزندان در هنگام اخذ اقامت و الصاق مهر اقامت در گذرنامه باید زیر 21 سال باشند تا 10 سال اقامت دریافت کنند). چنانچه فرد متقاضی پدر و مادری بالای 60 سال داشته باشند آنان نیز می توانند اقامت را به صورت همراه دریافت نمایند. این اقامت پس از 10 سال نیز قابل تمدید می باشد.


-          بیمه درمانی با پرداخت هزینه سالانه، تعرفه سالانه بیمه درمانی با توجه به نوع بیمه سقف خسارت و امکانات مورد نیاز سالانه 100 تا 400 دلار برای هر نفر می باشد. که پس از اخذ موافقتنامه اقامت و پیش از دریافت اقامت توسط متقاضی در مالزی قابل خریداری می باشد.


-          امکان ثبت شرکت در زمینه های مختلف و راه اندازی کسب و کار در مالزی، در این زمینه متقاضیان محترم از مشاوره تخصصی دفتر کوالالامپور برخوردار خواهند شد.


-        امکان اشتغال پاره وقت متقاضیان با سن بیش از 50 سال.


- امکان تحصیل فرزندان در دانشگاه های بین المللی مالزی  اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای مالزی. 


توجه: این سایت و شرکت هیچ ادعا یا مسوولیتی در مورد امتیازات برنامه اقامت خانه دوم برای متقاضیانی که از راههای متفرقه یا سایر شرکتها و مراکز اقدام می کنند ندارد. موارد متعددی از زیان یا عدم توفیق متوجه برخی متقاضیان شده است که به عنوان مثال نتوانسته اند از سهمیه تخفیف اتومبیل یا وام مسکن که از امتیازات اصلی اقامت خانه دوم می باشند استفاده کنند. بنابراین این امتیازاتی است که تنها برای متقاضیان سایت ایران مالزی قابل وصول می باشند و برای سایر دارندگان اقامت خانه دوم مسوولیتی متوجه شرکت ارتباطات راهبردی پارسیان و گروه شرکتهای وابسته به سایت ایران مالزی نیست.

  در نهایت کلیه مقررات و امتیازات این اقامت از طرف دولت مالزی تعیین می شود و این سایت مسوولیتی نیز در مورد تغییرات احتمالی مقررات و امتیازات ندارد. 

 

چرا باید مالزی را بعنوان خانه دوم انتخاب کنم؟


حمایت دولت مالزی:
این برنامه تحت نظر دولت مالزی ابداع و تنظیم شده است که در نتیجه دولت برای موفق بودن آن همواره در تلاش است.


شرایط زندگی:
کشور مالزی با مجهزترین ساختارهای زیربنایی و امکانات در بالاترین رده استاندارد زندگی در منطقه وجود دارند.  شما هزینه زندگی در یک کشور ارزان را در ازای زندگی در محیطی توسعه یافته و آزاد متقبل میشوید.

هزینه زندگی:
هزینه زندگی در پایین ترین حد آسیا بوده که در همین وضعیت برای مدت طولانی قرار خواهد گرفت، زیرا دولت مالزی تلاش زیادی برای پایین نگهداشتن تورم با توجه به مدیریت مفید و موثر اقتصادی و در نتیجه پایین نگهداشتن قیمت اجناس انجام داده است.  کوالالامپور علاوه بر آنکه یکی از مدرن ترین شهرهای جهان است ارزانترین پایتخت جهان نیز میباشد.


آب و هوا:
مالزی دارای هوای مطبوع استوایی با بارنهای ملایم در سراسر سال می باشد. همچنین مناطق مسکونی و تفریحی در ارتفاعات با هوای همیشه بهاری در سرتاسر کشور وجود دارد.


محل اقامت:
مکانهای مسکونی مناسب از قبیل ویلا (برای استراحت تابستانی) آپارتمان و مجتمع های آپارتمانی مدرن در سرتاسر مالزی وجود دارد. همچنین واحدهای مسکونی زیبایی در مناطق توریستی در مناطق ساحلی، در نزدیکی جنگل،در پارکها و مناطق تفریحی و مرکز شهر وجود دارد.


مردم مالزی:
در مالزی شما سه نژاد از قدیمی ترین تمدنهای آسیا را مشاهده می کنید که عبارتند از- مالایی، چینی و هندی. تلفیقی غنی از رسومات بومی کادازن ها، ایبان ها و جوامع سنتی دیگر سباح و ساراواک در جزیره بورنئی. که این مجامع تحت تاثیر انگلیسی ها، پرتقالی ها، هلندی ها و تایوانی ها قرار گرفته اند. مالزیایها حقیقتاً معجونی از فرهنگهای مختلف می باشند. خوشبختانه ایرانی ها در مالزی از احترام درخوری میان مردم بومی برخوردارند.

زیرساختها:
تمامی کشور با جاده های مدرن، ریل راه آهن، خطوط هوایی و دریایی به هم متصل هستند. وسایل حمل و نقل عمومی عبارتند از اتوبوس، تاکسی و قطار که بسیار راحت و ارزان در دسترس همگان است.از کوالالامپور میتوان با هزینه بسیار کم به صورت زمینی به بانکوگ یا سنگاپور و سایر نقاط آسیا و اقیانوسیه سفر کرد.


ثبات سیاسی:
دولت حاکم یکی از قدیمی ترین دولتهای منتخب و دموکراتیک در دنیا می باشد. دولتی که نماینده تمامی ادیان، نژادها و فرهنگهای بنیانی مالزی می باشد. در حقیقت، مالزی یکی از با ثبات ترین کشورهای دنیا می باشد. این مهم هم برای زندگی و هم برای سرمایه گذاری جذابیت خاصی ایجاد کرده است.


امنیت:
آمار نشان دهنده اینست که مالزی یکی از امن ترین کشورهای دنیا می باشد که آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است.

 
غذا و میوه:
مالزی ارائه دهنده انواع غذاها و میوه های محلی و بین المللی برای هر نوع ذائقه و بودجه ای است. با توجه به انواع نژادها و فرهنگها که با هم در حال زندگی هستند، طبیعی است که هر نژادی بهترین غذای دیگری را انتخاب کرده و مالزی را به بهشت غذاهای آسیایی تبدیل نموده است. میوه های منطقه گرمسیری مالزی منحصر به فرد و عجیب بوده و به انبوه در سرتاسر سال یافت می شود.  مردم مالزی و همچنین دهها میلیون توریستی که هر سال از مالزی دیدن میکنند همواره نسبت به تجربه غذاهای سایر ملل خوشبین هستند و یک زمینه سود آور سرمایه گذاری رستوران میباشد.

ورزش و تفریح:
در کشورمالزی مناطق تفریحی زیادی برای خانواده ها وجود دارد. کسانیکه در جستجوی هیجان بیشتر هستند می توانند از پارکهای نشاط آور مخصوص استفاده کنند، در عین حال کسانیکه به دنبال محلی برای استراحت هستند می توانند به پارکهای دریاچه ای سفر کنند. مالزی دارای نزدیک به 200 زمین گلف طراحی شده توسط نامیان این حرفه می باشد که مکان مناسبی برای گلف بازان حرفه ایست. این مکانها هم برای گلف بازان حرفه ای که مشتاق بازی رقابتی بوده و هم بازیکنانی که از رقابت دوستانه لذت می برند آماده است. از ورزش های حرفه ای و گران قیمت که بگذریم امکاناتی نظیر سالن های مجهز بدنسازی و استخر های زیبا در کنار زمین های تنیس استاندارد امکاناتی به حساب می آیند که به راحتی در همه مناطق مسکونی، آموزشی و تجاری در دسترس می باشند.


سلامتی و تندرستی :
مکانهای مناسب زیادی برای استراحت و تندرستی و شادابی در مالزی چه در جزایر بکر و دست نخورده و چه در مرکز شهر وجود دارد. مالزی یکی از کشورهایی است که دارای بهترین مراکز تندرستی در دنیاست، که شامل ماساژ سنتی مالایی، درمانهای سنتی هندی و طب سوزنی شرقی می شود که باعث شده تا از مشکلات بیماری در مالزی به شدت کاسته شود.  همچنین دسترسی به پیشرفته ترین امکانات مدرن پزشکی و بیمارستانهای دولتی و خصوصی آن هم با استفاده از بیمه بسیار ارزان درمانی یکی دیگر از مزایای این کشور زیبا میباشد. از طرف دیگر رسیدگی به بیماران نیز از شرایط مطلوبی برخوردار است.


مراکز خرید:
از خیاطان زنانه تا هنرمندان صنایع دستی قومی و مدعیان مفرغ کار بین المللی، مالزی در برگیرنده تمامی آنها می باشد. شما می توانید از آسایش و راحتی خرید در فروشگاها و مراکز خرید مجهز به دستگاه تهویه لذت ببرید. در کنار خرید، اعضای خانواده می توانند از تماشای فیلم، بازی بولینگ و یا صرف غذای مورد علاقه لذت ببرند. در همه زمینه ها از لوازم آرایش گرفته تا مواد غذایی و مبلمان مالزی بهشت خریداران است. خریداران همچنین می توانند از اشیای عتیقه به نمایش گذاشته شده در ویترین سمساری ها دیدن نموده و لذت ببرند. به این بازار پر هیجان چانه زنی شبانه ملحق شوید که یکی از خصوصیات زندگی محلی است. بهترین زمان برای گرفتن تخفیف قابل ملاحظه برای خرید در زمان فیستیوالهای حراج می باشد.
 

تحصیلات:
کشورمالزی از یک سیستم پیشرفته تحصیلی به صورت خصوصی و دولتی برخورداراست و مکانی مناسب برای تحصیل از دبستان تا بالاترین مقطع تحصیلی می باشد. در تمامی شهرهای بزرگ مدارس بین المللی معروفی موجود هستند که به زبان انگلیسی تدریس می کنند معمولا شهریه مدارس بین المللی سالانه از 3500 دلار به بالاست. همچنین کالج ها و دانشگاه های خصوصی وجود دارند که دوره های تحصیلی به موازات دانشگاهها و کالج های معروف دنیا ارائه می دهند. مالزی همچنین مکانی مناسب برای کسب مقاطع تحصیلی عالی در سطح بین الملل با هزینه قابل قبول می باشد، که بعنوان مرکزی برای تحصیلات عالی در منطقه بوجود آمده است.  برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به این وبسایت مراجعه فرمائید: www.iranindia.com


امکانات درمانی:
در طی سالیان، مالزی بعنوان یک مرکز درمانی در آسیا تبدیل شده است که در بر گیرنده امکانات درمانی بسیار هنرمندانه و پرسنل شایسته می باشد و در مکانی واقع شده که می تواند به مردم سایر نقاط دنیا خدمات درمانی ارائه نماید.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت:

 

• عکس هر نفر 5 قطعه 6 در 4
• کپی تمام صفحات ( حتی صفحات سفید) گذرنامه همه اعضا خانواده، همه افراد خانواده باید گذرنامه مجزا داشته باشند.
• کپی برابر اصل شش صفحه نخست گذرنامه همه افراد خانواده ( پدر، مادر و فرزندان زیر 21 سال )
• ترجمه رسمی اسناد املاک ( در صورت وجود )
• ترجمه رسمی اساسنامه شرکت، جواز کسب، هرگونه مجوز حرفه ای (در صورت وجود)
• ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
• رزومه انگلیسی ( راهنمای نگارش رزومه )
• گواهی موجودی بانکی به مبلغ حداقل 175 میلیون تومان برای افراد زیر 50 سال و حداقل 120 میلیون تومان برای افراد بالای 50 سال این پول می تواند در حسابهای جداگانه به اسم فرد متقاضی و همسر وی باشد مجموع مبالغ حسابهای مختلف می بایست به حداقل مورد نیاز برسد. همچنین دارایی حسابهای ارزی و حسابهای بانکی خارج از ایران نیز قابل قبول است.
• اسناد در آمدی نظیر گواهی حقوق، فیش بازنشتگی، اظهار نامه در آمدی، اجاره نامه، سودسهام ، سود سپرده بانکی و ...که مجموع در آمد فرد متقاضی و همسر وی می بایست بالای 4 میلیون تومان در ماه اعلام شود. و این ]چهار میلیون تومان باید به عنوان فیش حقوقی از یک موسسه یا شرکت خصوصی یا دولتی و به زبان انگلیسی برای سه ماه آخر قبل از اقدام تهیه شود. یعنی متقاضی می بایست سه گواهی در آمد به زبان انگلیسی برای سه ماه آخر داشته باشد که کمتر از 4 میلیون تومان در ماه دریافتی نداشته باشد.
• ترجمه شناسنامه های همه اعضا خانواده( پدر، مادر و فرزندان زیر 21 سال )
• ترجمه سند ازدواج برای افراد متاهل
• در موارد خاص وجود سایر مدارک تکمیلی می تواند مفید باشد در این مورد قبل از آماده سازی مدارک حتماً با ما تمایس بگیرید.


توجه : هم زن و هم مرد می توانند به عنوان متقاضی اصلی از یک خانواده اقدام کنند. ولی معمولاً پذیرش مردان راحتتر است
توجه: تاهل شرط اقدام برای اقامت نیست.

توجه: پس از دریافت موافقتنامه اقامت، متقاضی اصلی ( معمولا پدر خانواده) می بایست گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس ایران دریافت کند. این گواهی باید مورد ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه ایران قرار بگیرد و متقاضی میبایست قبل از سفر به مالزی این گواهی ترجمه شده را آماده کند و هنگام دریافت اقامت در مالزی اصل و ترجمه گواهی را همراه خود داشته باشد..
پاسخ به سوالاتی که مکرراً پرسیده می شوند:

1) س: آیا باید در زمان درخواست برای برنامه MM2H در مالزی بود؟
ج:خیر  ما برای شما فرم درخواست و موافقت را خواهیم گرفت. شما فقط برای اخذ آخرین مهر ویزای MM2H به مالزی خواهید آمد. توصیه می کنیم اقدام برای اقامت را از ایران شروع کنید و در طول مراحل دریافت موافقتنامه اقامت به مالزی سفر نکنید، بهتر است ابتدا موافقتنامه را دریافت کنید و بعد به مالزی سفر کنید. اگر قبل از اقدام به دریافت موافقتنامه در مالزی حضور داشته باشید پس از دریافت موافقتنامه یا باید از مالزی خارج و با دریافت ویزای مخصوص مجدداً به مالزی سفر کنید و یا به ازای هر گذرنامه 520 رینگیت جریمه پرداخت کنید. پس بهتر است از خارج از مالزی اقدام کنید و پس از دریافت موافقتنامه ضمن هماهنگی با سفارت مالزی و دریافت ویزای مخصوص به این کشور سفر نمائید. اگر این هماهنگی صورت نگرفت و قبل از سفر به مالزی ویزای مخصوص را دریافت نکردید مسوولیت پرداخت جریمه به عهده خود شماست.

2) س: آیا خرید خانه در مالزی با ارزش بالا  می تواند بعنوان شرط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این برنامه را پوشش دهد؟
ج:بله چنانچه شما ملک یا املاکی را در مالزی به صورت نقدی خریده باشید که ارزش آن بالای یک میلیون رینگیت باشد می توانید برای اقامت خانه دوم اقدام کنید در این صورت مبلغ سپرده اقامت شما از روز اول برای افراد بالای 50 سال 100 هزار رینگیت مالزی و برای افراد زیر 50 سال 150 هزار رینگیت مالزی وثیقه گذاشته می شود.  اما چون امتیاز این برنامه استفاده از وامهای کم بهره بانکی ( حدود 5% در سال) برای خرید املاک میباشد توصیه می شود ابتدا اقامت بگیرید و بعد برای خرید ملک اقدام کنید. جالب است بدانید هزینه ملک در گرانترین محلات کوالالامپور تقریباٌ 50% تهران و 25% دبی میباشد این در شرایطی است که کیفیت زندگی در مالزی و بعضاً امکانات خانه ها  بالاتر از ایران یا امارات می باشد.


3) س: فرزند من در مالزی تحصیل می کند آیا می توانم برای خانه دوم اقدام کنم؟
ج: بله حدود 40% از متقاضیان را خانواده دانشجویان ایرانی در مالزی تشکیل می دهند. تحصیل فرزند شما مانع یا امتیازی برای دریافت اقامت نیست و شما نیز باید کلیه مراحل لازم را مانند سایر متقاضیان انجام دهید.

4) س: اگر همسر من کسب درآمد دارد، آیا می توانم از در آمد او مشترکاً برای تامین شرایط مادی استفاده کنم؟
ج:بله، به شرط آنکه اسم او نیز در فرم درخواست قید شده باشد.  و اسناد ازدواج با ترجه رسمی موجود باشد. کلاً دارایی زن و شوهر برای اقدام قابل قبول است حتماً نباید سرمایه و در آمد مربوط به شوهر باشد.

5) س:چه نوع از درآمدهای خارجی برای درخواست تحت این برنامه قابل قبول می باشد؟
ج: حقوق ماهیانه در زمان اشتغال، حقوق بازنشستگی، حقوق ثابت ماهیانه ، و سهم سود ثابت از شرکتهای خصوصی شما می تواند بعنوان درآمد خارجی محسوب شود.
 
سپرده ثابت:


6) س: در چه زمانی من نیاز به ارائه سپرده ثابت دارم؟
ج:ما برای شما موافقتنامه مشروط اقامت را اخذ خواهیم کرد پس از آن شما برای دریافت اقامت میبایست سپرده گذاری را انجام  دهید. پس از صدور موافقتنامه، شش ماه وقت دارید که با آماده کردن سپرده ثابت به مالزی سفر کنید و اقامت را دریافت دارید.


7) س: آیا می توانم سپرده ثابت خود را در زمانی که در مالزی هستم از بانک بیرون بکشم؟
ج: -  متقاضیان MM2H میتوانند تمامی موجودی سپرده ثابت خود را در زمان پایان ویزای خود از بانک خارج کنند. یعنی شما هرزمان مایل نباشید به اقامت خود ادامه دهید میتوانید ضمن باطل نمودن اقامت کل سرمایه خود را خارج کنید. در این مورد هیچ محدودیت یا جریمه ای وجود ندارد.

 پس از یکسال از دریافت می توان از مبلغ سپرده  به میزانی برداشت کنید تا  حداقل مانده 100 هزار رینگیت (تقریباً 29 میلیون تومان ) برای افراد بالای 50 سال، افراد زیر 50 سال هم می توانند بعد از یکسال 150 هزار رینگیت از حساب خارج کنند و 150 هزار رینگیت ( معادل 45 میلیون تومان ) تا پایان 10 سال  در حساب باقی بماند این برداشت میتواند بمنظور خرید مستغلات، پرداخت شهریه تحصیل فرزندان یا درمان و خرید اتومبیل، یا سرمایه گذاری تجاری  باشد. معمولاً سپرده خود را به راحتی با خرید یک آپارتمان یا ماشین می توانید از حساب خارج کنید و تنها توجه کنید که مبلغی را که از حساب خارج می کنید می توانید از مالزی نیز خارج کنید و محدودیتی در این مورد نیست.


8) س:چه اتفاقی برای مبلغ باقی مانده در حساب سپرده می افتاد؟
ج:آن مبلغ در حساب سپرده تا زمانی که مجوز اقامت شما اعتبار داشته باشد باقی می ماند، مگر آنکه بخواهید به اقامت خود در مالزی خاتمه دهید. که با انجام مراحلی که حدود 2 هفته به طول می انجامد ضمن لغو اقامت کل مبلغ به شما باز پرداخت می شود و جریمه ای هم در کار نیست.

9) س: آیا می شود در حساب سپرده ثابت از شریک استفاده نمود؟
ج:بله، میتوانید با همسر خود شریک شوید. همچنین زن و شوهر با هم یا جداگانه می توانند حسابهای بانکی جاری یا پس انداز در مالزی افتتاح کنید.


شرایط کار و ثبت شرکت:
10) س: من در کشور خودم در یک موسسه استخدام شده ام و مشغول هستم، چگونه می توانم در یک موسسه دولتی یا خصوصی در مالزی مشغول بکار شوم؟
ج: افراد تحت پوشش برنامه MM2H نمی توانند در مالزی استخدام تمام وقت شوند تنها افراد بالای 50 سال می توانند به صورت پاره وقت اشتغال داشته باشند. شوند. اما می توانید با مراجعه به وزارت تامین نیروی انسانی و اخذ مجوز برای اشتغال، به حرفه خاصی که در مالزی تمایل دارید بپردازید. در صورت اخذ موافقت برای شما یک مجوز کار و یا برگه اشتغال صادر خواهد شد. به این ترتیب ویزای اقامت خانه دوم لغو و ویزای کار به جای آن صادر می شود. شما می توانید در صورت تمایل به اقامت در مالزی در خاتمه اعتبار مجوز کار خود مجدداً به برنامه MM2H ملحق شوید.
کلاً برنامه خانه دوم برای جذب کار آفرینان طراحی شده نه افراد جویای کار، یعنی شما با این اقامت میتوانید کارو کسب خود را راه اندازی کنید ، شرکت ثبت کنید و ضمن دریافت مجوز های لازم و مطابق با قوانین مالزی به صورت خود اشتغالی فعالیت کنید یا مغازه و رستوران دایر کنید برای راه اندازی کسب و کار نیز میتوانید از بانکهای خصوصی وامهای گوناگون با بهره های مناسب دریافت کنید و مغازه یا دفتر بخرید. اما اگر دنبال استخدام شدن میگردید این برنامه انتخاب مناسبی نیست.  مقاله ای در مورد ویزای کار مالزی


شرایط تحصیل:
11) س: آیا فرزندان من می توانند تحت این برنامه در مالزی به تحصیلات خود ادامه دهند؟
ج: بله و به نسبت خارجیهایی که ویزای خانه دوم ندارند هزینه تحصیل کمتری نیز پرداخت می کنند. مثلاً اگر شهریه یک دوره 4 ساله کارشناسی را در یک دانشگاه معتبر مالزی 15000 دلار فرض کنیم دارندگان اقامت خانه دوم حدود 2 تا 3 هزار دلار کمتر از این مبلغ شهریه پرداخت می کنند. این اختلاف به طور معمول ناشی از عدم نیاز به پرداخت هزینه ویزای دانشجویی و هزینه های مشابه است. که اکثر دانشگاهها از دارندگان اقامت خانه دوم دریافت نمی کنند. با این وجود برخی از دانشگاهها اصرار دارند که دانشجو ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهد که در این موارد در شهریه پرداختی تفاوتی حاصل نمی شود.

12) س: درصورتیکه فرزندان من نخواهند از ویزای دانشجویی استفاده کنند چه اتفاقی می افتد؟
ج: آنها می توانند به شرط معتبر بودن ویزای اقامت شما تحت عنوان MM2H درخواست اقامت نیز بنمایند. راه بهتر این است که شرکت ثبت کنید و فرزندان بالای 21 سال خود را به عنوان نیروی کار جذب کنید که در این صورت امکان استفاده از اقامت کار برای ایشان وجود دارد.

13) س: آیا می توانم فرزندان بالای 21 سال خود را تحت پوشش این برنامه قرار دهم؟
ج: خیر، برنامه MM2H فقط به فرزندان زیر 21 سال اجازه میدهد که در فرم درخواست اقامت والدین خود حضور داشته باشند. راه دیگر این است که فرزندان بالای 21 سال با ویزای دانشجویی در مالزی اقامت کنند. پس از خاتمه تحصیل میتوانند در شرکتی که شما میتوانید در مالزی ثبت می کنید مشغول به کار شوند و اقامت مالزی را حفظ کنند یا از باقی مانده اقامت خانه دوم خود استفاده کنند. توجه کنید که دریافت ویزا پس از ثبت شرکت نیازمند طی نمودن مراحل قانونی لازم ایت که حدود 3 ماه به طول می انجامد.


14) س: فرزندانی که به هنگام اقدام جهت اخذ پذیرش کمتر از 21سال دارند پس از آنکه سن آنها بیشتر از 21 سال شد آیا اقامت آنها معتبر می ماند؟
ج: بلی، معتبر می ماند. یعنی فرزند 20 ساله شما نیز تا 30 سالگی اقامت مالزی را دریافت می کند. مشروط بر آنکه در این مدت ازدواج نکند.


15) س: فرزندانی که پس از اخذ اقامت والدین درمالزی متولد می شوند آیا مقیم محسوب می گردند؟
ج : بله  فرزندان تابع مقررات ناظر بر پدرو مادر بوده و در طول اقامت پدر و مادر مقیم محسوب می شوند.

توجه ضروری: چنانچه فرزند شما در آستانه 21 سالگی است باید به گونه ای مراحل اخذ موافقتنامه و دریافت مهر اقامت را انجام دهید که قبل از 21 ساله شدن فرزندتان اقامت او را دریافت کرده باشید و مهر در گذرنامه وی الصاق شده باشد در غیر این صورت حتی با وجود داشتن موافقتانه اقامت به فرزندی که سن او 21 سال شده باشد تعلق نمی گیرد.


خرید مسکن :


16) س: آیا متقاضیان می توانند متعلقاتی در مالزی اختیار کنند؟
ج: همه متقاضیان می توانند  ملک خریداری نمایند.  اما ارزش هر ملک نباید کمتر از 500.000 رینگیت( تقریباً 145 میلیون تومان) باشد. غیر از این سهام، دارایی های منقول، شرکت و مغازه و ماشین آلات نیز برای متقاضیان خانه دوم قابل خرید میباشد. برای خرید یا اجاره ملک در صورت تمایل می توانید از خدمات برخوردار شوید. ما تسهیلات کاملی برای متقاضیان اقامت در مالزی آماده کرده ایم. که شامل انتخاب املاک مورد نظر شما، مدیریت معاملات، دریافت وام محاسبه ریسک و بازدهی هر سرمایه گذاری می باشد.


17) س: در صورت فوت شخص مهاجر، آیا داراییهای شخص متوفی به راحتی به وارثین خود می رسد، آیا دولت مالزی هیچ منعی در این رابطه قرار داده است؟
ج: بله، در صورتیکه متوفی وصیت نامه ای داشته باشد که بوضوح وارث اموال او مشخص شده باشد، هیچ منعی وجود ندارد، و در غیر اینصورت وراث قانونی شخص متوفی باید طی درخواستی از دولت مالزی بخواهد تا اموال متوفی را به وارثین به حق او انتقال دهد.

18) س: آیا خارجیان باید فقط خانه های جدید را از انبوه سازان خریداری نمایند یا از صاحبان شخصی، (خانه دست دوم یا سوم)؟
ج: متقاضیان می توانند هم مستقیماً از انبوه سازان خریداری نمایند و هم از صاحبان شخصی. توصیه می گردد که برای خرید مسکن از انبوه سازانی که دارای مدرک CF (مدرک سلامت ساخت) هستند خریداری نمایند.  در مورد خرید ملک دفتر ما در کوالالامپور امکانات گستردهای را ایجاد کرده که در صورت تمایل می توانید از آنها استفاده کنید کلیه مراحل از مشاهده املاک تا اخذ وام، عقد قرارداد و انتقال سند را می توانید با کمک این دفتر انجام دهید. ضمناً سعی کنید همیشه املاکی را بخرید که سازندگانی معتبر داشته اند. در این موارد هم می توانید از خدمات دفتر ما در کوالالامپور برخوردار شوید.

19) س: آیا قبل از خرید یا فروش مسکن نیاز به اخذ مجوز از کمیته سرمایه گذاری خارجی(FIC) می باشد؟
ج: متقاضیان تحت پوشش این برنامه نیازی به اخذ مجوز از (FIC) ندارند، اما باید طی نامه ای به وزارت جهانگردی مشخصات خانه مورد نظر (مکان و قیمت) را اعلام نمایند تا نامه ای مبنی بر اینکه تحت پوشش این برنامه بوده و واجد شرایط خرید آن واحد مسکونی هستند صادر گردد. بعلاوه آنها باید یک نسخه از توافق نامه را که از مسئولین ایالتی مربوطه اخذ و به کمیته سرمایه گذاری خارجی جهت اطلاع ارائه دهند.

20) س: آیا من مشمول پرداخت مالیات بر سود پس از فروش خانه ام هستم؟
ج: خیر مالیات ارزش افزوده ملک در سال 2007 لغو شد.

21) س: آیا می توان برای گرفتن وام خرید مسکن تقاضا کرد؟
ج: بله، ولی موافقت با پرداخت وام کلاً بستگی به خود بانک دارد. البته در این زمینه بانکهای مالزی شرایط چندان سختی ندارند. و بهره ها نیز خیلی مناسب هستند. بانکها برای ادامه حیات نیازمند دادن وام هستند پس امیدوار باشید. متقاضیان ایرانی می توانند در این زمینه از کمک دفتر کوالالامپور برخوردار شوند چرا که متقاضیان ایرانی که از طریق این شرکت برای اخذ وام اقدام نمایند از حداقل 70% وام برای املاک تجاری یا مسکونی برخوردار می شوند. نرخ بهره هم بین 4 تا 6 درصد در سال است.


- آیا می توانم ملکی را که خریده ام اجاره دهم؟
بله اجاره املاک در مالزی در آمد مناسب و قانونی می باشد و معمولاً بین 7 تا 11 درصد ارزش یک ملک مساوی است با اجاره بهای سالانه. مثلاً ملکی که 100 هزار رینگیت ارزش دارد در سال تا 11 هزار رینگیت اجاره می رود. البته اجاره بها در مالزی به صورت ماهانه پرداخت می شود نه سالانه. راهنمای اجاره خانه در مالزی .


 خرید اتومبیل:


22) س: چه مزایایی برای خرید خودرو در اختیار متقاضیان قرار دارد؟
ج: شما می توانید بدون پرداخت عوارض ورودی یا گمرک در صورت:
می توانید یک خودروی مونتاژ شده یا ساخته شده در مالزی خریداری کنیدو از تخفیف تا سقف 42% برخوردار شوید. علاوه بر این با کمک دفتر ما در کوالالامپور می توانید به غیر از تخفیف از 50 تا 70% وام خرید خودرو با بهره حدود 4 درصد در سال و باز پرداخت 5 تا 7 ساله برخوردار شوید. اطلاعات بیشتر در مورد خرید ماشین با سهمیه MM2H  و وام خودرو. توجه کنید که این سهمیه حتما باید در سال نخست پس از اخذ اقامت استفاده شود و در صورت عدم استفاده در سال اول سهمیه از بین می رود. همچنین تحویل خوردروی سهمیه ای پس از ثبت نام معمولا 4 ماه زمان نیاز دارد.

 

23) س: اگر خودروی من در سانحه خسارت دید که ناچار به تعویض آن شوم، آیا باید مالیات معاف شده را پرداخت نمایم؟
ج: با توجه به موارد زیر:
اگر خودرو تعمیر شده و فروخته شود، طبق نرخ مرسوم مشمول مالیات و گمرک می شود(براساس قیمت فعلی خودرو). اگر خودرو کاملاً از بین رفته باشد، از مالیات چشم پوشی می شود. اگر متقاضی تمایل به خرید خودروی جدید دیگری داشته باشد، درخواست خرید آنها براساس شرایط هر مورد رسیدگی می شود.


25) س: در چه زمانی من می توانم خودروی خود را که از مالیات معاف شده بود به فروش رسانم؟
ج: خودروهایی که تحت این برنامه از مالیات و عوارض معاف شده اند می توانند پس از پرداخت مالیات و عوارض معمول آن به صاحب دیگری انتقال یابند، پرداخت مالیات باید قبل از درخواست فروش و اخذ مجوز باشد. البته در طول زمان مثلاً 5 سال معمولاً به علت استهلاک خودرو عوارض نیز مستهلک می شود.

26) س: چه مدت زمانی روند درخواست فروش نیاز دارد؟
ج: بدلیل اینکه اینگونه مسائل توسط ادارات دولتی مختلفی انجام می پذیرد، مدت زمانی حدود 60 الی 90 روز جهت اخذ مجوزهای لازم پیش بینی می شود.

27) س: آیا می توان از موسسات مالی بومی برای خرید خودرو درخواست وام نمود؟
ج: بله میشود، ولی تصمیم نهایی در قبال پرداخت وام منحصراً در اختیار خود بانک می باشد. البته برای دارندگان اقمت خانه دوم در حال حاضر بانکها تا 70 درصد ارزش خودرو را وام می دهند.


مالیات بر درآمد:
28) س: چه مالیاتهایی معمولاً مشمول حال متقاضیان تحت این برنامه خواهد بود؟
ج: مالیات بر درآمد برای کسانی که از سرمایه گذاری در شرکتهای داخلی مالزی و یا بازار سهام مالزی درآمد کسب می کنند شامل خواهد شد.  البته درآمدهای شما در خارج از مالزی مشمول مالیات نیست.


30) س: آیا درآمد دریافت شده از خارج نیز مشمول مالیات خواهد بود؟
ج: بر اساس وضع قوانین مالیاتی جدید در سال 2004 تمامی درآمدهای حاصله از خارج معاف از مالیات می باشند.

31) س: اگر متقاضیان گزارش مالیات بر درآمد را به دایره مالیات بر درآمد ارائه دهند، آیا از هیچ نوع معافیت مالیاتی تحت این برنامه می توانند بهره ببرند؟
ج: آنها فقط مشمول مالیات بر درآمد بدست آمده در مالزی پس از کسر کلیه ی هزینه ها می باشند.برای درآمد بر اساس ساختار تصاعدی مالیات وضع خواهد شد. در بعضی موارد نیز معافیت های مالیتی وجود دارد بهتر است در این زمینه پس از حضور در مالزی با یک حسابدار خبره مشورت کنید.
32) س: من یک آلمانی هستم که حقوق بازنشستگی من در آلمان از مالیات معاف است و همچنین در مالزی نیز از مالیات معاف است. آیا این صحیح است؟
ج: تحت این برنامه مستمری یا هر در آمد دیگری که از خارج به مالزی ارسال شود از مالیات معاف است.


 گواهینامه رانندگی:

33) س: من دارای گواهینامه بین المللی هستم؛ آیا نیاز به انجام آزمایشات مربوط به گرفتن گواهینامه در مالزی خواهم بود؟
ج: مالزی بیشتر گواهی نامه های بین المللی را به رسمیت می شناسد. در نتیجه تا زمانی که گواهی نامه بین المللی شما معتبر است اجباری به گرفتن گواهی نامه مالزی ندارید . البته بعضی شرکتهای بیمه گواهی نامه های خارجی را قبول ندارند به همین دلیل توصیه می کنیم گواهینامه خود را پس از ورود به مالزی به گواهینامه محلی تبدیل کنید این امر نیازی به امتحان ندارد و تنها می بایست با مراجعه به اداره پلیس و پرداخت سالانه 30 رینگیت این کار را انجام دهید.


خدمتکار:
34) س: شرایط آوردن خدمتکار تحت پوشش این برنامه چگونه است؟
ج: شما می توانید یک خدمتکار مونث از کشور خودتان یا کشوری دیگر که ما بین 25 تا 45 سال باشد بیاورید.  طبیعتاً این خدمتکارنباید هیچ نسبت خانوادگی با شما داشته باشد. در مورد استخدام خدمتکار تمام وقت یا پاره وقت می توانید از آژانس های کاریابی در مالزی کمک بگیرید.

35) س: چگونه باید اقدام کنم؟
ج: شما پس از اخذ اقامت خود تحت عنوان MM2H میتوانید اقدام کنید. مدت انجام امور مربوط به اخد مجوز بین 60 تا 90 روز بوده و طبق قوانین و مقررات بخش مستخدمین خارجی در اداره اتباع خارجی بررسی می شود.

بیمه خدمات درمانی:
36) س: چه نوع بیمه ای من نیاز دارم؟
ج: بیمه خدمات درمانی یا بیمارستانی برای خود و خانواده خود در مالزی . هزینه این بیمه با سقف بیمه مناسب برای یک خانواده 3 نفری معمولاً از 300 دلار آمریکا تجاوز نمیکند. که به نسبت هزینه بیمه تامین اجتماعی در ایران کاملاً مناسب است. ضمناً این بیمه ها 100% هزینه در مان را در سقف تعیین شده تقبل میکنند . اطلاعات بیشتر در مورد بیمه های درمانی مالزی

37) س: چه راه حلی برای من وجود دارد اگر نتوانم به دلیل کهولت سن بیمه شوم؟
ج: باید نامه معافیت از شرکت بیمه اخذ گردد، اما بقیه اعضای خانواده باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند. معمولاً افراد بیش از 65 سال امکان استفاده از بیمه های مالزی را ندارند. اما اگر کسی قبل از این سن بیمه شده باشد تا سنین بالا تا سقف 100 سالگی می تواند از بیمه برخوردار باشد.


تمدید اقامت:
38) س: شرایط تمدید اقامت چیست؟
ج: بر مبنای درخواست اولیه شما یک دوره ویزای قابل تمدید 10 ساله به شما اعطا شده. در نتیجه روند تمدید با ارائه اظهار نامه بانکی حساب سپرده ثابت، و آخرین فیش حقوقی به انضمام بیمه خدمات درمانی حاصل میشود.  تمدید اقامت پس از ده سال امری بدیهیست که با هزینه سالانه حدود 50 ذلار انجام میشود.

39) س: در چه زمانی نیاز به اقدام برای تمدید ویزا دارم؟
ج: توصیه می شود سه ماه قبل از پایان ویزای MM2H نسبت به تمدید آن اقدام فرمائید.


40) س: گذرنامه من 5 سال بیشتر اعتبار ندارد آیا اقامت 10 ساله به گذرنامه بعدی قابل انتقال است؟
ج: بله با پایان اعتبار گذرنامه اقامت به گذرنامه بعدی شما منتقل خواهد شد. توجه کنید که در زمان اقدام برای اقامت باید حداقل 9 ماه از اعتبار گذرنامه فعلی شما باقی مانده باشد.


41) س: آیا ایرانیانی که مقیم سایر کشور ها هستند نیز می توانند از خدمات شما استفاده کنند؟
ج: بله تعداد قابل توجهی از متقاضیان ایرانی اقامت مالزی از اروپا، دبی و آمریکای شمالی هستند.
 
دیاگرام گردش کار و مراحل اخذ اقامت خانه دوم

 


توجه خیلی مهم برای دارندگان اقامت:
پس از آنکه اقامت را دریافت کردید و به مالزی سفر نمودید بسیار مراقب بعضی از هموطنان که به شکار تازه وارد ها می پردازند باشید. ممکن است افرادی به ظاهر به قصد راهنمایی و کمک اطلاعات کاملاً نادرست و گمراه کننده در اختیار شما قرار دهند. این افراد ممکن است دانشجو، کارمند نهاد های دولتی، مدیر آژانس های مسافرتی، مترجم، مشاور املاک، صراف، وکیل دادگستری ، مغازه دار ، صاحب رستوران یا هر عنوان دیگری داشته باشند یا ادعا کنند که موقعیت مهم شغلی، اجتماعی یا تحصیلی دارند.


توجه: اطلاعات این صفحه با استفاده از اطلاعات منابع رسمی تهیه و ترجمه شده است با این حال طرف حساب اصلی شما هنگام اخذ اقامت از هر کشور دولت آن کشور است. کلیه مقررات و امتیازات از طرف دولت معرفی شده است و دولت نیز در هر زمان ممکن است مقررات را تغییر دهد. در مالزی تا کنون امتیازات جدید به همه دارندگان اقامت که قدیمی تر بوده اند نیز تعلق گرفته است اما سخت تر شدن مقررات عطف به ماسبق نشده است.


نمونه نامه درخواست پذیرش از دانشگاه مالزی | نمونه نامه درخواست پذیرش از دانشگاه مالزی | نمونه درخواست پذیرش از دانشگاه مالزی | نمونه درخواست پذیرش از دانشگاه مالزی | نمونه نامه درخواست پذیرش | نمونه درخواست پذیرش از دانشگاه | نمونه درخواست پذیرش از دانشگاه | نمونه درخواست پذیرش از دانشگاه | نمونه درخواست پذیرش از دانشگاه | نمونه فرم درخواست پذیرش از دانشگاه خارجی |
© 2014 mohajerathelp.com
فان3| یک اشاره| جراحی پلاستیک بینی| دانلود با لینک مستقیم| موبایل| آی آر بکس| سلامت سایت| مکالمه زبان| فان3| دیکشنری| درمان افسردگی| مایا| هاست و دومین| نمایش لحظه ای قیت های روز| فروشگاه اینترنتی|
مجله سرگرمی آی مجله